Wyszukiwarka
Wspomóż nas
PayPal:Siepomaga:Serdecznie dziękujemy!
O nas

 Są takie przedsięwzięcia, które biorą się najpierw z czynów i miłości a dopiero potem realizują pewien plan. Tak jest właśnie w przypadku  Kocimiętki.

Stowarzyszenie powstało na Śląsku z inicjatywy przyjaciół, w większości już od lat zajmujących się pomocą zwierzętom. Mamy za sobą wiele doświadczeń, uśmiechów ludzi adoptujących czworonoga, któremu pomogliśmy.

W naszym życiu, od początku założenia Kocimiętki, mogłoby się wydawać nic się nie zmieniło. Pomagaliśmy i mamy zamiar pomagać - ale mamy nadzieję zmienić coś w Twoim. Podarować choć część iskry, którą zaraziła nas kocia i psia wdzięczność. Chcemy pokazać, że dobre chęci potrafią naprawić nie tylko świat czworonogów ale i uszczęśliwić dorosłych, nauczyć dzieci paru mądrych, uniwersalnych zasad. Tak jak znajdujemy miejsce dla pokrzywdzonych futrzaków, tak chcielibyśmy dać przestrzeń do działania i pomocy takim jak Ty. Bo skoro tutaj udało Ci się zajrzeć nie jest Ci obojętny los zwierząt.

Bardzo często odnalezione przez nas stworzenia były wcześniej w jakimś domu, zauważane do czasu... z braku miłości i współczucia zaczęły żyć gdzieś obok człowieka, chore, głodne i wystraszone. Przechodzi obok nich czasami mnóstwo ludzi, nim ktoś da szansę na lepszy los. Ta szansa jednak z nadziei przeistacza się w dom. Dom w którym my dajemy miłość a zwierzę odpłaca nam jeszcze większym uczuciem i lojalnością. Nie da się niczym zastąpić oddania pupila, który smutny wzrok zamienia na spojrzenia pełne zaufania i radości.

Chcielibyśmy, jako stowarzyszenie, ale i członkowie rodzin, pokazać jak dużą wartość wnosi do domu taka istotna. Pies czy kot ma zawsze czas, jest obok i bezwarunkowo nas kocha. Opiekując się nim nauczymy dziecko obowiązkowości, pomocy i empatii, która niesie za sobą same pozytywne cechy. Dodatkowo naukowcy zgodnie stwierdzają, że zwierzęta „korzystnie stymulują wpływ na niemalże każdą ze sfer rozwoju człowieka - fizyczną, emocjonalną, społeczną czy nawet intelektualną„